Iepazīstam naudu ar matemātiskajām plāksnītēm.
Matemātiskās plāksnītes palīdz uztvert naudas vērtību. Pirmajā darba lapā ir nepieciešams liels daudzums ar 1, 2, 5 un 10 centu monētām , lai bērns uztver, ka 5 centi var būt ne tikai 5 centu monēta, bet arī 2, 2 un 1 , vai 1,1,1 un 2.Ļoti svarīgi, lai bērns darbojas praktiski, uzliekot naudiņu uz katras vērtības redz kopsakarības un veido secinājumus.
2. uzdevumā ir svarīgi izmantot augstāk esošo špikeri un citas vērtības plāksnītes, lai bērns praktiski izprot kā iespējams izveido, piemēram, 8 centus. Ņemam plāksnīti, kas apzīmē skaitu 8 un liekam virsū plāksnītes ar vērtību 1, 2 vai 5. Ja laukums plāksnītei 8 ir nosegts, tad vērtība ir tādi pati un atliek tikai atrast monētas, kas apzīmē katru plāksnīti. Šajā uzdevumā, bērnam spēlējoties, ir iespēja izveidot dažādus variantus, taču apakšējā plāksnīte ir kļūdu kontrolei. Piemēru varat aplūkot darba lapas kreisajā, apakšējā stūrī.
Pēdējā uzdevumā visas apgūtās zināšanas var likt lietā. Šeit es iesaku, izlikt skaitļu plāksnītes tik daudz, cik atrodas maciņā naudiņa. Izvēloties kādu no produktiem, šo produktu cenu ar plāksnītēm liek uz izliktajām plāksnītēm, kas apzīmē maciņa daudzumu. Kad visas vērtības ir nosegtas, naudiņa ir iztērēta, ja visas nav nosegtas, naudiņa paliek pāri. Šeit būs nepieciešamas šķēres un līme, lai izgrieztu produktus un ielīmētu groziņā.
Lai izdodas!
Darba lapa šeit - Iepazīstam naudu ar matemātiskajām plāksnītēm
Uzdevumi matemātiskajām plāksnītēm #numicon
Darbs ar nosacīto mēru - slieku mērīšana.
Smilšu jeb smilšpapīra cipari un matemātika.
Paliktnis ciparu un burtu rakstībai
Šajā laikā varat kopīgi iekārtot kādu špikeri (atgādnes) pie sienas, kas attēlo skaitu un ciparu, lai bērnam vienmēr ir vieta, kur apskatīties darbojoties ar kādu aktivitāti
Tālāk varat darboties dažādās aktivitātēs, kur špikeris kalpos kā paškontroles mehānisms, tādejādi bērns varēs darboties arī patstāvīgi.
Dažās idejas iedvesmai
Aktivitātēm ar metamo kauliņu varat izmatot Ciparu jūklis
Lai izdodas!
Kā atvieglot bērnam ģērbšanos
Lai izdodas.
Simta tāfele - apslēptie attēli.
Simta tāfele - apslēptais attēls.
Šo uzdevumu var pielāgot dažādām bērna priekšzināšanām. Viena no labākajām šī uzdevuma īpašībām ir vēlme uzzināt, kas tur paslēpies, kas kalpo kā dzinulis uzdevuma izpildei.
Jums būs nepieciešama simta tāfele, balta un zaļa lapa - uz baltās lapas printē uzdevumu uz zaļās lapas printē kontrolkartiņu! Iesaku šīs kartiņas ielaminēt, tad varēsiet ar flomasteru atzīmēt jau ievietotos ciparus un atkal nodzēst.
Fails printēšanai pieejams šeit -
Idejas kā darboties dažādos līmeņos -
1. Izmantot zaļo kontrolkartiņu ar attēlu kā špikeri un ievietot simta kontrolkartē otrādi apgrieztus kvadrātiņus.
2. Izmantot zaļo kontrolkartiņu ar attēlu kā špikeri un ievietot simta tāfelē otrādi apgrieztus kvadrātiņus.
3. Izmantot balto uzdevuma kartiņu un ievietot simta kontrolkartē otrādi apgrieztus kvadrātiņus, bet atbilstošos ciparus.
4. Izmantot balto uzdevuma kartiņu un ievietot simta tāfelē otrādi apgrieztus kvadrātiņus, bet atbilstošos ciparus.
Zaļā kontrolkartiņa ļauj bērnam sevi pārbaudīt, labot savas kļūdas, būt mazāk atkarīgam no pieaugušā.
Pirmsskolā šis uzdevums var kalpot matemātikas centrā, kā izaicinājums bērniem, kurš skaitu no 1-20 ir apguvis padziļināti un vēlas darboties tālāk.